Medialna walka z nałogami
Kiedy w mediach rozpoczął się bum na zdrowy styl życia: uprawianie sportów i aktywność fizyczną, Internet, radio i telewizja nie pozostały obojętne wobec używek. Dostrzec można było wiele kampanii reklamowych, których celem była walka z nałogami. W głównej mierze były to kampanie społeczne finansowane przez państwo, które miały za zadanie pokazanie skutków uzależnień.
Media były pośrednikiem walki państwa z uzależnieniami. W głównej mierze z alkoholizmem, który zgodnie z koncepcją medialną jest odpowiedzialny za przemoc domową, znęcanie się nad rodziną, rozpad małżeństw. We wszelkich mediach można było również dostrzec kampanie dotyczące palenia.
Ta walka toczyła się przede wszystkim po to, aby uświadomić młodym ludziom nie tylko szkodliwość papierosów, ale również to, że nie są już one modne. Media emitowały także kampanie reklamowe przeciwko narkomanii – najbardziej drastyczne i chyba najskuteczniejsze, gdyż mimo wszystko ciekawości spróbowania narkotyków ulegli jedynie nieliczni. Medialna walka z nałogami była i jest głośna.
Toczy się na wielu płaszczyznach i dotyka wielu różnych rodzajów uzależnień, a przede wszystkim jest kierowana do całego społeczeństwa po to, aby ustrzec je przed przykrymi skutkami poddania się uzależnieniu.
szczepionkiFALO NIERUCHOMOŚCI obsługa nieruchomości poznań ul. Palacza 104, Poznań